הגנגס בספינה פרטית

טיול שייט ייחודי להודו - 11 יום - הספינה הגיאוגרפית במורד נהר הגנגס

המזרח הרחוק
11 ימים
9 לילות

החברה הגיאוגרפית יוצאת במסלול ראשוני מסוגו ויוצא דופן: שייט בן שמונה ימים בספינת בוטיק על נהר הגנגס, אקסקלוסיבית ללקוחות החברה. נהר הגנגס, היוצא מקרחון בהימלאיה, זורם לאורך 2500 ק"מ עד שהוא נשפך למפרץ בנגל שבמזרח הודו, בסמוך לעיר קולקטה (כלכותה לשעבר). תרבויות עתיקות, דתות, הגיגים ותורות פילוסופיות עמוקות כעומק הזמן שחלף, כולם נוכחים שם עד היום לאורך הנהר הקדוש, ודומה שאווירת המסתורין צולחת את מהמורות הזמן וממאנת לפוג. ההינדים מאמינים שטבילה בנהר, ובעיקר לגימה ממימיו, שוטפים את כל החטאים ופיזור אפר המתים מיטיב עם החיים בגלגול הבא. מבין שלושת האלים העיקריים בהינדואיזם, ברהמה (היוצר) ווישנו (השומר) קשורים לאגדה שלפיה ברהמה אסף את הזיעה מרגליו של וישנו שיצרה את הנהר האדיר (מה שמסביר כמה דברים….), ועצם היותם קשורים לנהר הופך אותו לקדוש במיוחד.
נצא למסע מופלא בו נשהה בין היתר 7 לילות בספינה יוקרתית שתשוט על הנהר ותגיע למקומות מיוחדים במינם.
זהו איננו מסע אל האזורים ההומים והמתוירים של הגנגס, בעיקר סביב העיר ורנאסי והעיירות הרידוואר ורישיקש שהם מקומות מרתקים בפני עצמם, אלא אל חלקי הנהר הלא ידועים. השייט ייצא מקולקטה ויבקר בכפרים על הגנגס, עיירות היסטוריות ומרכזי תרבות. נעבור גם חוויית אשראם ומפגש עם מורים רוחניים במרכז העולמי של מאמיני הארי קרישנה. ניפגש מקרוב עם אמנויות המוזיקה והריקוד ההודיים ועוד שלל הפתעות כמיטב המסורת והדמיון, בהשראת הנהר הקדוש.

צוות המסע:
טל קזאז – מדריך הטיול, שיסביר, יאיר ויספר לנו על הודו הצבעונית והמהפנטת אשר חדרה לליבו מאז נפגשו לראשונה, ועבורו היא "היהלום שבכתר".
מרצה אורח: אורן נהרי – עיתונאי, עורך ומגיש תוכניות טלוויזיה ורדיו ישראלי. עורך חדשות החוץ לשעבר בערוץ 1 וכיום פרשן בכיר באתר האינטרנט 'וואלה'. במסגרת תפקידיו השונים סיקר אירועים בשטח כמו רצח העם ברואנדה, מלחמות יוגוסלביה, הפיגוע במגדלי התאומים ועוד, וראיין אישים שונים בהם נשיא ארצות הברית בוש, הדאלאי לאמה ונלסון מנדלה. נהרי חיבר את רבי המכר "האטלס האנציקלופדי של העולם", "האטלס ההיסטורי של העולם", "ישראל – 60 שנים וטיולים", "אוכל קדימה אוכל – לקסיקון האוכל של ישראל" ועוד.

מסלול הטיול

ימים 1-2 | ת"א - דלהי - קולקטה

נצא בטיסת לילה ישירה לדלהי בירת הודו, ונמשיך למחרת בטיסה למזרח הודו לעיר המרתקת קולקטה, שמקור שמה בשם האלה האדירה קאלי. בעיר, באורח פלא, נמצא רוב של נשים (יותר מ 80%- !!), מה שמסביר אולי את עליונותה התרבותית והאמנותית ואת העובדה שממוצע יודעי הקרוא וכתוב בה גדול לאין שיעור מהממוצע בהודו כולה…
העברה למלון. ארוחת ערב ולינה בקולקטה.

יום 3 | קולקטה

יום סיור בעיר הצבעונית והמרתקת שרבים מכתירים אותה כמרכז האומנותי והתרבותי של הודו.
הביקור יכלול בין היתר את: שוק הפרחים, הגשר על נהר הגנגס, בית הכנסת העתיק מהמאה ה 19, שוק הספרים, ארוחת צהרים במסעדה מקומית, מוזיאון ויקטוריה.
ארוחת ערב ולינה: קולקטה

ימים 4-10 | שייט על הגנגס

7 ימים מרתקים על נהר הגנגס בהם נחווה בין היתר: כפרי קדרים, כפרים ציוריים מחוץ להמולת המקומות המתוירים בהודו, אמנות אריגת סארי ובדים מסורתיים, מקדשים הינדים לאלים השונים, אמני נחושת שמשמרים מסורת של דורות רבים, שווקים מקומיים, מוזיאונים מחוץ למפה, פאר התרבות המוסלמית שגם היא השאירה את חותמה על הנהר.
מופעי ריקוד ומוזיקה: נגני סיטאר וטבלה, ריקודים הודיים מגוונים.
התנסות: לבוש מסורתי – סארי, ציורי חינה, סדנת בישול הודי.

 

ומה עוד מצפה לנו בשייט?
למשכימים: שיעורי יוגה מוקדם בבוקר, מדיטציה.
סרטים: נסיים חלק מהערבים בסרט הודי משובח.
הרצאות: טל קזאז ידריך וידביק אתכם באהבתו הגדולה להודו, מרצה אורח.
אשראם: ואיך אפשר בלי חוויית אשראם… ואם אשראם, אז במרכז העולמי של מאמיני קרישנה (כן, אלה שרוקדים, מחייכים ושרים במקומות שונים בעולם וגם בישראל…) ניפגש עם אחד המאמינים או המורים לשיחה מרתקת מעוררת תהיות והשראה.
ועוד הפתעות: מה חשבתם? ברור שלא נפרט כרגע…

יום 11 | חזרה הביתה

היום ניפרד מהספינה ונטוס חזרה מקולקטה לדלהי ונמשיך לתל אביב.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
11/11/1921/11/19טל קזאז,
אורן נהרי
$6,980יציאה מובטחת
טל קזאז
מדריך טיולים לקובה, קוסטה ריקה, הודו ונפאל, ומורה דרך מוסמך לטיולים בארץ. השנים שבהן טייל וגר במקומות שונים בעולם, חשפו אותו לאהבה הגדולה שלו - לחוות ולחקור תרבויות, אנשים, טבע, היסטוריה, מוזיקה ושאר צבעים ססגוניים שמרכיבים ומגדירים את עולמנו. מאז ועד היום, דרך האקדמיה,...
אורן נהרי
אורן נהרי, עיתונאי, עורך ומגיש תוכניות טלוויזיה ורדיו ישראלי. עורך חדשות החוץ לשעבר בערוץ 1 וכיום פרשן בכיר באתר האינטרנט וואלה. עורך ומחבר ספרי עיון רבי מכר ובהם: אטלס היסטורי של העולם, אטלס אנציקלופדי של העולם, האישים והנאומים ששינו את העולם, מסעות ששינו את העולם ורבים...
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
 • מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
 • מיסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
 • עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).

 

 • המחיר מבוסס על תא מסוג SIGNITURE SUITE בגודל 24 מ"ר, ממוקם בדק במפלס הכניסה לספינה. בכל חדר חלון הזזה גדול מהרצפה ועד התקרה.
 • הספינה נחכרה במלואה עבור קבוצת מטיילי החברה הגיאוגרפית בלבד.
 • אפשרויות לשדרוגים בספינה:
  שדרוג לתא מסוג COLONIAL SUITE: תוספת $350 לאדם. גודלו של תא זה 24 מ"ר והוא ממוקם בדק העליון. בכל חדר חלון הזזה גדול מהרצפה ועד התקרה.
  שדרוג לתא מסוג HERITAGE SUITE: תוספת $980 לאדם. גודלו של תא זה 26 מ"ר והוא ממוקם בדק העליון. לכל אחת משתי הסוויטות מסוג זה יש מרפסת פרטית והוא ממוקם בחרטום של הסיפון העליון.
  שדרוג לתא מסוג VICEROY SUITE: תוספת $1,280 לאדם. גודלו של תא זה 33.4 מ"ר והוא ממוקם בדק העליון. בכל אחת משתי הסוויטות האלה, יש חלון הזזה גדול מהרצפה ועד התקרה.
  שדרוג לתא מסוג MAHARAJA SUITE: תוספת $1,690 לאדם. התא היחיד מסוג זה הינו בגודל של 37 מ"ר, ממוקם בדק העליון עם חלון הזזה גדול מהרצפה ועד התקרה.

מחיר הטיול כולל

 • טיסה בינלאומית בחברת אייר אינדיה במסלול: תל אביב-דלהי-קולקתה-דלהי-תל אביב.
 • 2 לילות במלון OBEROI בקולקתה.
 • 7 לילות על הספינה GANGES VOYAGER
 • כלכלה מלאה לאורך כל ימי הטיול כולל שתיה קלה בארוחות.
 • מדריך ישראלי מצוות החברה הגיאוגרפית: טל קזאז.
 • מרצה אורח.
 • אשרת כניסה להודו.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ביטוח אישי וביטוח מטען.
 • הוצאות אישיות.

לפרטים אודות תנאים ואחריות

הערות

 

תנאי תשלום ודמי ביטול:
לנרשמים עד סוף אפריל, החיוב עבור הטיול יבוצע בארבעה תשלומים שווים (מאי, יוני, יולי, אוגוסט).
ביטול מרגע ההרשמה ועד 10.06.19 כרוך בדמי ביטול בסך $750 לאדם.
ביטול החל מ 11.06.19 – ועד 10.08.19 כרוך בדמי ביטול בסך $2,950 לאדם.
ביטול החל מ 11.08.19 – ועד 30.09.19 כרוך בדמי ביטול בסך $3,950 לאדם.
ביטול החל מ 01.10.19 – כרוך בדמי ביטול מלאים.

 

מומלץ לעשות פוליסת ביטוח כנגד דמי ביטול, בכל חברת ביטוח שתחליטו, באופן פרטי, או באמצעותנו דרך הראל חברה לביטוח, או באמצעות טריפ גרנטי, אשר מבטחים כנגד דמי ביטול מכל סיבה. הסבר מדוייק יינתן בעת ההרשמה.

הדפסה
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו - טיול מאורגן להודו
אתרים נבחרים בצפון-מזרח הודו

מתכננים טיול להודו? כדאי לשקול ביקור גם בצפון-מזרח המדינה, אזור שנמצא מחוץ למסלולי התיירות השחוקים, אבל למבקר בו צפויה חוויה מפתיעה ומרתקת - נופי ההימלאיה האדירים, תרבות טיבטית ססגונית והעץ הקדוש תחתיו הפך הנסיך סידהרתא גווטאמה לבודהה, לפני יותר מ - 2500 שנה.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

להודו היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על הודו.
קרא עוד
הודו למתחילים – מאיפה כדאי להתחיל?
הודו למתחילים – מאיפה כדאי להתחיל?

נוסעים להודו פעם ראשונה? מצפה לכם חוויה אחרת במלוא מובן המילה. בכתבה זו ריכזנו עבורכם מידע וטיפים חשובים שלבטח יסייעו לכל מטייל חדש בהודו.
קרא עוד
הפסטיבלים של הודו
הפסטיבלים של הודו

מדי שנה נחגגים בהודו עשרות פסטיבלים שונים - מחגים דתיים ועד ירידים ססגוניים בהם סוחרים בגמלים ובפילים. אם אתם מתכננים טיול להודו, ריכזנו עבורכם מידע על כמה מן הפסטיבלים המרכזיים והמעניינים ביותר של הודו.
קרא עוד
טיול מאוגן לדרום הודו: מקדשי מינאקשי במייסור
דרום הודו - לא מה שחשבתם

דרום הודו משופעת בחופים טרופיים יפהפיים לצד ערים תוססות, כפרי דייגים פסטורליים מחד וארכיטקטורה מרתקת של מקדשים וארמונות מאידך. היכנסו לכתבה וגלו מדגם מייצג של יעדים שיגרום לכם להבין: דרום הודו זה לא מה שחשבתם.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - ערים מעניינות בצפון הודו
יעדים מעניינים בצפון הודו

צפון הודו היא יעד תיירותי מרתק, המשלב טבע מרהיב ונופים פראיים עם מונומנטים מהמרשימים בעולם ועם חוויות תרבותיות ורוחניות ססגוניות. אם אתם יוצאים לטיול באזור, יש כמה יעדים שאסור לכם לפספס בצפון הודו. קבלו טעימה מהאזור ומהרוח.
קרא עוד
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו
אתרים נבחרים בצפון ומרכז הודו

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר בצפון ומרכז הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר באזור הצפון והמרכז, מחבל לדאק והרי ההימלאיה שבצפון, עד חבל רג'סטאן המלכותי וארמונות המהרג'ה.
קרא עוד
טיול מאורגן להודו - אתרים נבחרים בדרום הודו
אתרים נבחרים בדרום הודו

איפה כדאי לבקר בדרום הודו? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר בדרום הודו, מהעיר מומבאי המהווה את המרכז הכלכלי של הודו, דרך פונה, בה תוכלו למצוא את האשראם המפורסם של אושו, ועד כפרי הדייגים, הג'ונגלים הירוקים והחופים הלבנים של מדינת קראלה.
קרא עוד
רג'סטאן - ארץ הנסיכים
רג'סטאן - ארץ הנסיכים

רבים רואים ברג'סטאן – "ארץ הנסיכים" - את התמצית של הודו כולה. יש בה אתרים מעוררי השראה, מצודות רמות, ארמונות מפוארים ומקומות, שנדמה שיצאו מתפאורה של סרט עתיר דמיון. אלה ניצבים ליד אגמים בוהקים ובלב מישורי ענק. איפה כדאי לבקר ברג'סטאן? היכנסו לכתבה המלאה.
קרא עוד
פסטיבל קומבה מלה
פסטיבל קומבה מלה

הודו הצבעונית, ההומה והתוססת מספקת למטיילים בה אינספור חוויות נהדרות. כמעט בלתי אפשרי להכיל בטיול אחד את כל המראות, הריחות, הצבעים, התרבויות, הטקסים והאנשים המגוונים. פסטיבל קומבה מלה הוא תרכיז ממצה של כל אלה, ודרכו ניתן לחוות את החוויה ההודית על כל חלקיה.
קרא עוד
הערים הקדושות של הודו - טיול מאורגן להודו
הודו מזווית אחרת: ערים קדושות

הודו היא מעוז של גיוון דתי, כשקבוצת הדתות הנפוצה ביותר היא ההינדואיזם על זרמיה השונים. כ-80% מהאוכלוסייה בהודו משתייכת לדת זו ובמדינה יש שבע ערים הקדושות לה ולדתות נוספות. בכתבה הבאה תגלו שלוש מן הערים הקדושות ביותר בהודו.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל בהודו
מידע שימושי למטייל בהודו

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל בהודו אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד