סמינר מטייל באוקראינה - 5 ימים - אודסה - קייב

סמינר מטייל באוקראינה - 5 ימים - אודסה - קייב

אירופה ואגן הים התיכון
5 ימים
4 לילות

reut_logo_kishrey_tarbu_17.12.14t     בשיתוף עם 'רעות קשרי תרבות'

"עיר חביבה, עיר עליזה, עיר 'גנבית' הייתה העיר… אודסה לא התעמקה בשום דבר,
אבל הודות לכך גם לא 'חיטטה'. היא לא ידעה מסורת, הודות לכך לא חששה מפני צורות חדשות של חיים ופעילות.
היא הכניסה בנו יותר טמפרמנט ופחות תאוות, יותר ציניות, אבל פחות מרירות".
(זאב ז'בוטינסקי, אודסה שלי)

בהדרכת:
יעל גורי – מרצה וחוקרת ספרות
ד"ר יואל רפל – היסטוריון, חוקר קהילות ישראל
*מדריך מקומי בקייב – דמיטרי פופוב
*מדריך מקומי באודסה – סלבה בולדירב
משה רעות – מלווה, עורך התכניות של רעות קשרי תרבות

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב - קייב

נצא בטיסת בוקר ישירה מת"א לקייב.

סיור בוקר: קייב על גדות הדניפר: משדה התעופה של קייב נצא בנסיעה למרכז העיר ונערוך טיול להכרת ליבה ונשמתה של בירת אוקראינה. נבקר בפסל "אמא אדמה" המתנשא מעל העיר, מוזיאון מלחמת הגבורה של רוסיה, משם אל לאוורת קייב-פצ'רסק, מרכז הכנסייה האורתודוכסית שראשיתו ב-1050 שבחלקו שוכן מתחת לפני האדמה. הביקור יכלול כניסה למוזיאון הייחודי בעולם של תרבות הסיקייתם ומוזיאון ספרי המיניטורות. נטייל לאורך רחובה הראשי של העיר והכיכרות המרכזיות. בתום הסיור ניסע למלון למנוחה ולהתארגנות.

סיור אחרה"צ: העולם היהודי של קייב שתי דתות שני עולמות – יהודי ונוצרי: את ההכרות עם בירת אוקראינה, העיר הגדולה והחשובה – קייב,  נתחיל בעולם היהודי  ונבקר בבית שבו גדלה גולדה מאיר, ממנו נגיע לשוק המקורה ברודסקי הסמוך שאותו הקימו יהודים סוחרי סוכר מהגדולים ברוסיה. נראה את פסלו של שלום עליכם שהוצב במקום בו התגורר הסופר הדגול, נבקר בבניין בית הכנסת המרכזי והמפואר שהוחזר לקהילה היהודית לפני שנים לא רבות. נמשיך אל 'שער הזהב', בית הכנסת הקראי הייחודי, וכן נראה את הכנסיות ההדורות והעתיקות – סנט סופיה  וסנט מיכאל – שבתווך בין שתיהן ניצב בגאון פסלו של הצורר חמילניצקי. נסיים בשוק לאומנות עממית, שבו נמכרים מזכרות סובייטיות לצד חפצי אמנות מקוריים של אמנים מקומיים.

בערב נצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה אוקראינית טיפוסית ונהנה ממיטב תבשילי המטבח האוקראיני. תלווה את הארוחה להקת נגנים בלבוש מסורתי בשירי עם וניגונים אוקראינים.

יום 2 | קייב - אודסה

סיור בוקר: באבי-יאר: ביקור בבאבי-יאר אתר ההשמדה של יהודי קייב בשנת 1941. על אתר זה כתב יבגני יבטושנקו את יצירתו הנודעת הפותחת בשורות "בבאבי יאר אין יד ואין מצבת", וחולל מהפך בתודעה הרוסית. על המקום ועל שהתרחש בו נשמע במהלך הסיור ונערוך טקס קצר ליד האנדרטה ליהודי קייב.

לאחר הפסקת צהריים נצא לשדה התעופה לטיסת פנים מקייב לאודסה.

הרצאה של יעל גורי 'חבורת הסופרים של אודסה': שום מקום בעולם לא היה יכול להתחרות במפגשים של טובי הסופרים היהודים שהתרכזו רובם באודסה, בירת התרבות העברית. כולם היו שם והם הרבו לשבת ב 'קפה פנקוני' וקיימו מפגשי סופרים שבהם נולדו היצירות הגדולות בספרות העברית החדשה.

קבלת שבת וארוחת ערב.

יום 3 | אודסה

הרצאה של יואל רפל  'אודסה נמל לציון': מסוף המאה  ה-18 היה נמל אודסה הנמל העיקרי לתנועת נוסעים לארץ-ישראל. הספינות בהן הגיעו ליפו עולי-רגל רוסיים שימשו את עולי העליות הראשונה-השנייה-השלישית.

סיור לפנה"צ: סיור בעקבות "חמשתנו": ז'בוטינסקי שנולד באודסה היה סופר דגול ובכתיבתו רק אודסה התחרתה באהבתו לארץ-ישראל הרומן 'חמשתם' שכתב הוא מדריך מעולה לאודסה של ראשית המאה ה-20 ולחיים היהודים שהתנהלו בעיר. הסיור מתמקד באורחות חייו של ז'בוטינסקי כפי שהוא מתואר בסיפור ונבקר בתחנות בהן עוסקת יצירתו.

הרצאה של יעל גורי 'איסאק בבל ויצירתו'. בתום ההרצאה נצא לסיור ונתעכב במיוחד מול פסליהם וסיפורם של בבל ופושקין.

בערב: סיור "אודסה לעת ערב" במדרחוב ובאתרים החשובים במרכז העיר.

יום 4 | אודסה

סיור בוקר: אודסה – פנינת הים השחור: נצא לסיור בלב העיר שהייתה ונשארה יפה מאין כמוה. העיר נבנתה על ידי צרפתים ואיטלקים, יוונים ואנגלים. נבקר במדרגות פוטיומקין ובבניין האופרה, בשדרות פרימורסקי ובבניין משפחת אפרוסי ('הארנבת עם עיני העכבר'),ובארמון וורנצוב, בפסל התפוז ובגן העיר ובשאר אתרים ככל שיותיר לנו הזמן.

סיור אחרה"צ: החיים בכפר אוקראיני: נצא לסיור בכפר טיפוסי סמוך לאודסה. חיי הכפר באוקראינה משקפים במידה רבה את חיי העיירה היהודית שהתקיימה במשך מאות שנים ונעלמה בשואה האיומה. במסע לכפר האוקראיני נגלה עד כמה תיאורי ה'שטעטאל' היו אמת לאמיתה.

בערב: פאנל עם אנשי חב"ד וארוחת ערב חגיגית לסיום.

יום 5 | אודסה - תל אביב

סיור בוקר: אודסה היהודית: סיור בעקבות הועד האודסאי, ביאליק, טשרניחובסקי,  ז'בוטינסקי, חב"ד. "כאן נולדה ישראל המודרנית" – כך כתוב על בניין צנוע באודסה, שלט יחיד ומיוחד בעולם כולו. מהבניין שבמרכז אודסה נצא למסע בעקבות המפעל הציוני והתרבות העברית החדשה. כולם היו שם-אנשי רוח ויוצרים, הוגים ומשוררים, בוני ארץ-ישראל הישנה והאהובה והלוחמים לגאולתה. נצעד בעקבות ביאליק וז'בוטינסקי, דיזנגוף וטשרניחובסקי, אחד-העם ופינסקר, שלום עליכם ומנדלי מוכר ספרים ועוד רבים אחרים שחיו באותן שנים בעיר.
אחרה"צ: זמן חופשי.

בערב נסיעה לשדה התעופה.

הדפסה

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה חזרה מדריך
מחיר לאדם בחדר זוגי
בסיס מיסי נמל מחיר כולל
סטטוס הערות
12/09/1916/09/19יעל גורי וד"ר יואל רפל€1,970
טופס הזמנת טיול
צור קשר


 • המחיר מבוסס על מטייל בחדר זוגי.
 • תוספת לחדר יחיד: €255.

מחיר הטיול כולל

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אל על במחלקת תיירים, כולל מיסי נמל ודלק.
 • לינה: באודסה במלון *5 ובקייב במלון *4.
 • ארוחות בוקר לכל אורך הטיול ושלוש ארוחות ערב.
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.
 • סיורים כמפורט בתכנית.
 • מערכת שמע אלחוטית (אוזניה אישית) להדרכות.
 • כניסות לכל האתרים המצוינים בתכנית.
 • מדריכים מקצועיים כפי שמפורט בתוכנית.
 • מלווה מטעם רעות טיולי תרבות.
 • תשר לנותני השירותים המקומיים.

מחיר הטיול אינו כולל

 • ארוחות שלא צוינו בתכנית.
 • הוצאות אישיות (טלפון, קניות, וכיו"ב).
 • כניסות לאתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית.
 • ביטוח רפואי ומטען.

לפרטים אודות תנאים ואחריות
הדפסה
על דת ומדינה ברוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
הכנסיה הרוסית - דת שיש לה מדינה

טיול ברוסיה, השופעת כנסיות ומנזרים, חושף את ההיסטוריה, התהפוכות והקשרים המשתנים בין דת ומדינה. בכתבה זו נספר בקצרה את סיפורה של המרתק של הכנסיה הרוסית וגם נגלה לכם איזה כנסיות אסור לפספס בעת הביקור שם.
קרא עוד
סנט פטרסבורג - טיול מאורגן לרוסיה
בירות רוסיה – מוסקבה וסנט פטרסבורג

מוסקבה וסנט פטרסבורג הן שתי ערים מרתקות בעלות עבר היסטורי עשיר. שתיהן שימשו כערי בירה של רוסיה בתקופות שונות. מדוע ומתי הן נבחרו לשמש כבירות, וכיצד מתגלה ההיסטוריה לעיני המטיילים כיום בשתי הערים הללו? היכנסו לכתבה.
קרא עוד
טיול לרוסיה – אתרים נבחרים ברוסיה
אתרים נבחרים ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

איפה כדאי לבקר ברוסיה? לפניכם מידע על האתרים המעניינים ביותר ברוסיה, בין מוסקבה לסנט פטרסבורג.
קרא עוד
מקומות שאסור לפספס בטיול לרוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
מקומות שאסור לפספס ברוסיה

אם סימנתם את רוסיה כיעד לאחד מהטיולים הבאים שלכם – זכיתם. רוסיה היא ערש של היסטוריה, תרבות, טבע וגם בילויים. יש הרבה מקומות מרתקים בהם תוכלו לבקר תוך שהותכם בגדולה שבמדינות אירופה. בין אתרי הרשות והחובה ריכזנו עבורכם את המעניינים ביותר.
קרא עוד
מידע שימושי למטייל ברוסיה – טיול לרוסיה
מידע שימושי למטייל ברוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

מידע שימושי למטייל ברוסיה אודות מזג האוויר, אשרת כניסה, חשמל, מטבע ועוד.
קרא עוד
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה - טיול מאורגן לרוסיה
עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה

מאת החברה הגיאוגרפית

לרוסיה היבטים שונים ומגוונים - האנשים, ההיסטוריה, התרבות המיוחדת, המבנה הגיאוגרפי ואוצרות הטבע הופכים אותה ליעד מרתק ומיוחד במינו. אספנו עבורכם עשרה דברים מעניינים שכדאי לדעת על רוסיה.
קרא עוד
טיול לרוסיה - היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג
היסטוריה, תרבות ומורשת בסנט פטרסבורג

מאת החברה הגיאוגרפית

מאז ומתמיד התקנאנו באנשים שקוראים לעיר הנהדרת הזו בשם החיבה שלה, "פיטר". אנשים שמהלכים ברחובותיה וחוצים את תעלותיה של העיר שהיא פרויקט מגלומני, עצום ממדים ויפהפה של צאר אחד. הנה רשימה של עשרת המבנים המעניינים ביותר בעיר המפוארת הזו.
קרא עוד
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת

אין חוויה המשתווה למסע ברכבת במחוזות חדשים – גמיעת הנופים המתחלפים תוך שקשוק הגלגלים, תחושת ההרפתקה המרגשת והעצירות בתחנות מרתקות. מסע ברכבת הטרנס מונגולית, שנוסעת בין מוסקבה לבייג'ינג דרך ערבות סיביר ומונוגוליה, היא אחת החוויות הכי מרגשות שיש.
קרא עוד